Nejčastější dotazy

Mám se na setkání nějak připravit?

Metoda EFT, QMT od Vás nevyžaduje nic jiného než soustředění a ochotu provést změnu v oblasti, se kterou za mnou přicházíte. Na konzultaci se není třeba nijak speciálně připravovat. 

Mám před terapií dodržovat speciální stravovací režim?

Není nutné dodržovat speciální stravovací režim. Vzhledem k tomu, že se pracuje s vašim energetickým systémem, tak je zapotřebí pít dostatek tekutin – tím mám na mysli především vodu. Je lepší zdržet se přílišného pití kávy.

Proč si mám opakovat negativní frázi při poklepávání?

Opakovat negativní frází při poklepávání je důležité z jednoho prostého důvodu. Opakování fráze nás drží při myšlence na TEN PROBLÉM a díky tomu se soustředíme na něj a v myšlenkách neběháme nikde po nákupech aj..

Může se stát že opakované negativní frázi uvěřím?

Opakované negativní frázi už věříte. Opakováním fráze a poklepáváním na meridiánové body se tělo uvolní, a tím, že je uvolněné dochází ke změně limbické reakce. A poté můžeme negativní myšlení  nahradit tím pozitivním.

Užívám antidepresiva, je možné podstoupit terapii EFT, QMT?

Ano terapii můžete podstoupit. Užívání léčiv nebrání v terapii EFT, QMT.

Co jsou hlavní výhody EFT, QMT?

Na metodě EFT, QMT je úžasné to, že tato metoda je neinvazivní, bezbolestná, bezpečná a zpravidla velmi rychle účinná.

A především aplikovatelná kdekoli a kdykoli!!!

V čem je EFT, QMT jiné než ostatní běžné lékařské metody?

EFT, QMT pracuje na principu energetické psychologie. Tento přístup bere v potaz souvislosti mezi našim energetickým systémem, emocemi a zdravím. Zaměření se na energetický zdroj našeho bytí se sice odlišuje od většiny zdravotních přístupů klasické západní medicíny, ale na stranu druhou je v souladu s východními přístupy například čínskou medicínou. 

Jak může EFT, QMT vyřešit zdravotní komplikace poťukáváním na části těla?

EFT, QMT má obvykle 2 základní části.

První část  je psychologická, kdy pomocí otázek hledáme „TEN“ problém, situaci, vzpomínku, která způsobila zablokování energií a nalaďujeme se na ni.

Druhá část je mechanická a provádí se aktivizací bodů především na horní polovině těla. Tyto body jsou umístěny na klíčových energetických drahách v těle – tzv. meridiánech.

Kombinace těchto dvou částí přináší v optimálním případě harmonizaci toku energií v těchto drahách, neutralizaci negativních emocí a úlevu v mnoha oblastech.

Mohu koupit terapii jako dárek?

Terapie je samozřejmě skvělým DÁRKEM, ale pouze v případě, že se s danou osobou, předem domluvíte a ta terapii podstoupit CHCE. Za okolností, že dotyčná osoba nemá o terapii zájem je to plýtvání Vašich financí.

EFT, QMT nefunguje nic se nezměnilo – co s tím?

EFT, QMT dobíhá nějakou dobu po terapii, nezoufejte uvidíte sami, že až se ocitnete v podobné situaci: tak pro Vás již nebude tak stresující a možná si ani neuvědomíte, jak by Vás tato událost za jiných okolností velmi vystresovala.

EFT, QMT pomáhá minimalizovat STRES, jež má vysoký podíl na zvýšené produkci  hormonu stresu KORTIZOLU a ADRENALINU.

… Život jak ho známe se může změnit během mrknutí oka, ale za všechny změny, které nám život předkládá bychom měli být vděční. Protože až příliš brzy nastane den, kdy už žádné změny nepřijdou …